سیستم گرمایش کفی

 (نحوه کارکرد ، کاربرد ، بهینه سازی)

سیستم گرمایش کفی چطور کار می‌کند؟

در سیستم‌های گرمایشی متداول، تا 70% گرما نزدیک سقف جمع می‌شود و نزدیک کف دمای پایین‌تری را داریم. این شرایط محیطی با آسایش ما مطابقت ندارد. ما هنگامی آسوده‌تریم که پای ما گرم و سر ما خنک‌تر باشد. بنابراین گرما باید در جایی تولید شود که به آن بیشتر نیاز است، یعنی در کف.

سیستم گرمایش کفی سوپرپایپ انقلابی در نحوه‌ی گرم‌کردن ساختمان‌هاست. در این سیستم، گردش آب گرم از درون شبکه‌ای از لوله‌ها که در زیر کف نصب شده‌اند، حرارت را به آرامی توزیع می‌کند. 
در سیستم گرمایش کفی شبکه لوله تمام کف را پوشش می‌دهد و بدین ترتیب توزیع حرارت بصورت یکنواخت است. حداکثر دمای کف در این سیستم 29 درجه‌ی سانتیگراد است. آب گرم ورودی با دمای حدود40 درجه‌ی سانتیگراد از طریق موتورخانه، پکیج، یا کلکتورهای خورشیدی تامین، و از طریق کلکتورهای ویژه توزیع می‌شود. سیستم گرمایش کفی برای کف‌های مختلف با پوشش‌های متفاوت از جمله سنگ، سرامیک، پارکت، و موکت مناسب است.

احساس مطبوعی را که سیستم گرمایش کفی فراهم می‌کند، تنها با تجربه قابل لمس است. تغییرات دما در سیستم‌های گرمایشی با رادیاتور بخاطر توزیع نامناسب حرارت بسیار زیاد است اما در سیستم گرمایش کفی، حرارت به آرامی و به صورت یکنواخت توزیع می‌شود و با موازنه‌ی چهار عامل اصلی راحتی - یعنی دمای محیط، گرمایش تابشی، جریان هوا، و رطوبت نسبی-برای انسان احساس مطبوعی فراهم می‌شود.
سیستم گرمایش کفی در کشورهای صنعتی به صورت جزیی از معماری مدرن بدل شده است و با نرخ سالانه 20% گسترش می‌یابد

گرمایش کفی سیستم ساده‌ای است به شرطی که آن را بشناسید

به غیر از سیستم گرمایش کفی برای محیط‌های مسکونی، خدمات کاملی را برای گرمایش کفی صنعتی، لوله‌کشی آب سرد و گرم، لوله‌کشی سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی، انشعابات آب شهری، و همچنین کاربردهای گوناگون صنعتی ارایه می‌کند.

پروفیل دمایی سیستم گرمایش کفیبه پروفیل ایده آل بسیار نزدیک است. گرما به آرامی از کف به سمت سقف منتشرمیشود.

پای گرم و سر خنک، به سلامت کمک می کند.

مزایا در یک نگاه:

· گرمای مطبوع و یکنواخت

· عدم وجود رادیاتور، بنابراین:

· معماری راحت‌تر: ضمن استفاده اقتصادی از فضا، امکان طراحی فضاها با جلوه‌ها و ایده‌های نو فراهم می‌شود.

· دیوارهای تمیز: در ضمن، پرده‌ها تمیزتر می‌مانند و مبلمان و سایر اثاثیه منزل نیز دیرتر کثیف می‌شوند.

· فضای مفید بیشتر: با بهره‌گیری حداکثر از فضای موجود، محدودیت رایج در تعیین محل اثاثیه‌ی اتاق هم دیگر وجود ندارد.

· ایمنی و بهداشت: هیچ سطح داغ و یا لبه‌ی تیزی وجود ندارد، و برای بیماری‌های آلرژیک مانند آسم، و بیماری‌های مفصلی مانند رماتیسم بسیار ایده‌آل است.

· صرفه‌جویی در مصرف انرژی: در مجموع، سیستم گرمایش کفی سوپرپایپ بین 30 تا 50% باعث کاهش مصرف انرژی می‌شود.

· ارزش افزوده برای ساختمان: ارزش یک منزل، با میزان آسایشی که برای ساکنینش فراهم می‌کند نسبت مستقیم دارد.

به این ترتیب، برای استفاده از گرمایش کفی دلیل بیشتری لازم نیست. بلکه سوال واقعی این است که چرا از گرمایش کفی استفاده نکنید!

سیستم گرمایش کفی آسایش در یک خانه مدرن

از گذشته تاکنون برای گرم کردن منازل مسکونی و محیط‌های صنعتی، سیستمهای گرمایشی متعددی وجود داشته که همزمان با تحولات دنیای علم و تکنولوژی، رو به پیشرفت و ترقی گذاشته است.
سیستم گرمایش
کفی، روشی است که بشراز دیرباز برای گرم کردن محیط سکونت خود و فراهم نمودن آسایش بیشتر آنرا آزموده است، چنانچه در زمان روم باستان نیز با حفر دالانهایی در زیر بناها. از درون آنها هوای گرم میدمیدند تا با انتقال حرارت از کف، گرمای مطبوعی ایجاد کنند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و تکمیل تجربه پیشینیان، سیستم جدیدی ابداع شده که علاوه بر تولید گرمایی یکنواخت و جلوگیری از اتلاف انرژی، آسایش و آرامش بیشتری فراهم میکند.


در سیستم گرمایش
کفی با گردش آب گرم از میان شبکه‌ای از لوله‌ها که در زیر کف بنا نصب شده است، حرارت به آرامی و بهطور یکنواخت انتقال می‌یابد. بهعبارت دیگر کف به عنوان یک منتشرکننده بزرگ حرارت عمل میکند بههمین دلیل به دمای بالای کف نیازی نیست و حداکثر دمای کف 29 درجه میباشد. قسمت اعظم انتقال گرما در این سیستم به

/ 0 نظر / 40 بازدید